1579711691-h-320-سابله کش.jpg

 22 January, 2020      0 نظرات

بازار بزرگ پارچه فاستونی

بازار بزرگ پارچه فاستونی

بی شک پارچه فاستونی یکی از پر فروش ترین پارچه های ایران و جهان می باشد

امروزه بسیاری از برند ها و شرکت های نساجی کوچک و بزرگ شروع به تولید این محصول کرده اند

درایران چند سالی است که پارچه های شبه فاستونی فلامنتی و پلی استر ویسکوزی بسیار مورد پسند تولیدی ها می باشد

به چند دلیل 

قیمت پایین

کیفیت بالا

تنوع محصول

حال در ادامه با انواع فاستونی و پارچه فاستونی آشنا شوید

پارچه فاستونی نوعی پارچه است که از دیرباز جهت تولید لباس رسمی خانم‌ها و آقایان مورد استفاده قرار گرفته است و از پارچه‌های با کیفیت و سطح بالا در بازار پارچه محسوب می‌شود

 وزن و ضخامت پارچه‌ها متناسب با فصول سرد و گرم متفاوت و با ظرافت نخ و تراکم پارچه تعیین می‌شود. کیفیت نخ مورد استفاده نیز از عواملی است که در کیفیت پارچه فاستونی اهمیت بسزایی دارد. درصد پشم موجود در نخ فاستونی با توجه به نیاز بازار و مشتری تعیین می‌شود. پارچه  فاستونی صددرصد پشم پارچه گران قیمتی است، از این رو این نوع پارچه تنها با سفارش‌های از پیش تعیین تولید و به مشتری عرضه می‌شود. رایج‌ترین نوع پارچه فاستونی ترکیبی از ۴۵ درصد پشم و ۵۵ درصد پلی‌استر است و مابقی فاستونی‌ها با درصدهای کم‌تر تولید و عرضه می شود. سه نوع ترکیب رایج پشم و پلی‌استر در پارچه‌های فاستونی ، با ۴۵ درصد، ۲۰ درصد و ۱۰ درصد پشم است،

انواع پارچه فاستونی

پارچه فاستونی پشمی

این نوع از پارچه فاستونی، لطیف ترین نوع پارچه فاستونی می باشد و از نظر وزنی، سنگین تر هستند. قیمت پارچه فاستونی پشمی، بالاتر از دو مدل دیگر می باشد.

پارچه فاستونی با مواد پلی استر

این مدل از پارچه فاستونی از الیاف پلاستیکی تشکیل شده اند و طبیعتا دارای لطافت و قیمت پایین تر هستند. مزیتی که پارچه های فاستونی پلی استر نسبت به مدل پشمی دارند، چروک شدن کمتر آنها به دلیل الیاف مصنوعی و همچنین خشکی بیشتر آنها است.

پارچه فاستونی پشمی-پلی استر

این مدل پارچه فاستونی که معمولا پارچه های با کیفیت بالا در این دسته قرار دارند، تلفیقی از دو نوع اول می باشد. در این مدل، قیمت ، کیفیت و ظاهر پارچه با توجه به درصد پشم/الیاف آنها تعیین می شود.

کیفیت پارچه فاستونی

همانطور که گفته شد این پارچه دارای سه مدل می باشد که اکثر پارچه های موجود در بازار از مدل سوم هستند. اما درصد پشم هر یک از این پارچه ها، تعیین کننده کیفیت آن پارچه فاستونی می باشد. دلیل کیفیت بالاتر پارچه های دارای پشم بیشتر این است که پشم مقاومت بالایی دارد و می تواند فرد را از تغییرات دمایی مصون بدارد، رنگ پذیری بالایی داشته و در برابر اشتعال و امواج فرابنفش مقاوم است. در حال حاضر نژاد های بسیاری از گوسفندان وجود دارد که پشم هر یک از آنها در دسته خاصی قرار می گیرد. کیفیت و قیمت یک پارچه فاستونی به تمامی این عوامل بستگی خواهد داشت.

کاربرد های پارچه فاستونی

مهمترین کاربرد پارچه فاستونی را می توان دوخت کت و شلوار دانست. فروشگاه ها انواع متفاوتی از کت شلوار های دوخته شده با پارچه فاستونی را به شما ارائه می دهند و یا شما می توانید از فروشگاه های پارچه اقدام به خرید قواره ای پارچه فاستونی نمایید و توسط خیاط اختصاصی خود یک کت شلوار عالی برای خود بدوزید.

یکی دیگر از کاربرد های مهم پارچه فاستونی، مانتو می باشد. با توجه به استفاده بالای مانتو در ایران و استفاده از پارچه فاستونی برای دوخت مانتو، این پارچه دارای حجم بازار بالایی می باشد و مانتو های دوخته شده از این پارچه نیز همیشه مشتریان خود را دارد.

پارچه شبه فاستونی 

پارچه شبه فاستونی یا طرح فاستونی به آن دسته از پارچه هایی گفته می شود که درصد پشم آنها صفر است و اصطلاحا پلی استری و با الیاف مصنوعی تکمیل شده اندپ
نظر کاربران


0
 0 کل
 • 5
  0%
 • 4
  0%
 • 3
  0%
 • 2
  0%
 • 1
  0%

0 نظر برای بازار بزرگ پارچه فاستونی

نظری ثبت نشده است


به روز رسانی سبد، لطفا صبر کنید...